Održana 124. izborna godišnja skupština DVD Nuštar PDF Ispis E-mail
Utorak, 28 Veljača 2017 16:45

DVD Nuštar je u subotu, 25. veljače 2017. godine s početkom u 18:00 sati u vatrogasnom domu održalo 124. redovnu izvještajno izbornu godišnju skupštinu. Skupštini su pored članova DVD Nuštar nazočili i brojni gosti.

U subotu, 25. veljače 2017. održana je 124. redovna izvještajno izborna godišnja skupština Dobrovoljnog vatrogasnog društva Nuštar, koja je počela u 18:00 sati u prostorijama vatrogasnog doma u Nuštru.

Skupštini su uz članove Društva nazočili brojni gosti i mještani Nuštra. Svojom nazočnošću su nas počastili: načelnik općine Nuštar (Hrvoje Drinovac), izaslanici VZ VSŽ (Zdenko Jukić i Krešimir Jelić), načelnik PU VSŽ (Miro Bradić), predstavnik DUZS PUZS Vukovar (Ivo Milić), predstavnik HGSS stanice Vinkovci (Igor Nađ), predstavnik povjerenstva za vatrogasna natjecanja u VSŽ (Martin Franjić), kontakt policajac (Dragan Jakopiček), predstavnici udruga iz Nuštra, te predstavnici prijateljskih vatrogasnih društava JVP i DVD Srebrenik (BiH), DVD Budrovci (OBŽ), DVD Tomašanci (OBŽ), DVD Bogdanovci, DVD Borovo, DVD Ivankovo, DVD Jarmina, DVD Komletinci, DVD Privlaka, DVD Ostrovo, DVD Otok, DVD Spačva – Vinkovci, DVD Vukovar, JVP Vukovar i JVP Vinkovci.

Skupštinu je otvorio predsjednik DVD Nuštar Ivan Čeple, pozdravio sve prisutne, nakon čega su intonirane himene, a potom je minutom šutnje odana počast svim preminulim vatrogascima. Predsjednik I. Čeple je potom predložio radna tijela Skupštine. Prijedlog je jednoglasno prihvaćen, te je predsjedavajući Ivan Čeple nastavio uspješno voditi Skupštinu. Predložen je i usvojen slijedeći

Dnevni red

1.  Prijedlog Poslovnika i Dnevnog reda, te glasovanje o istima

2.  Izbor radnih tijela skupštine:

a)   voditeljstvo skupštine Ivan Čeple ml., Tadija Milić i Zdravko Periša

b)   Zapisničar - Ivo Milić

c)   dva (2) ovjerovitelja zapisnika - Ivan Ćorluka i Darko Ban

d)   verifikacijsko povjerenstvo – Domagoj Ižaković, Dalibor Kramaček i Ivan Dolić

3.  Izvješće o radu Društva u 2016. godini - Ivan Čeple (vidi izvješće)

4.  Izvješće o financijskom poslovanju u 2016. godini - Zdravko Periša (vidi izvješće)

5.  Izvješće Nadzornog odbora za 2016. godinu - Jozo Brčić (vidi izvješće)

6.  Informacija o usvojenom Programu rada za 2017. godinu - Tadija Milić (vidi program)

7.  Informacija o usvojenom Prijedlogu proračuna za 2017. godinu - Zdravko Periša (vidi prijedlog)

8.  Rasprava o izvješćima, programu rada i proračunu

9.  Donošenje odluke o usvajanju izvješća za 2017. godinu

10.  Razrješenje dosadašnjih tijela odnosno dužnosnika društva

11.  Izbor tijela odnosno dužnosnika društva za razdoblje 2017. – 2021. godine (vidi rukovodstvo)

12.  Pozdravna riječ gostiju

13.  Podjela spomenica, plamenica, medalja plaketa i zahvalnica (vidi spisak)

14.  Pitanja i prijedlozi

Nakon podnijetih izvješća o ostvarenim rezultatima DVD Nuštar u protekloj 2016. godini i isti su jednoglasno usvojeni, kao i plan i program rada u 2017. godini.

Pošto nije bilo drugih prijedloga za radna tijela tj. dužnosnike društva, prijedlog UO DVD Nuštar je usvojen jednoglasno.

Nazočnima su se prigodnim riječima potom obratili:

Predstavnici prijateljskih društava: DVD Tomašanci, DVD Stari Jankovci, DVD Antin, DVD Jarmina, DVD Petrovci, DVD Privlaka, DVD Spačva Vinkovci, DVD Ivankovo, DVD Komletinci, DVD Korog i predstavnik VZ VSŽ (Zdenko Jukić, zapovjednik VZ VSŽ).

Načelnik općine Nuštar (Hrvoje Drinovac) koji je iskazao zadovoljstvo radom Društva, te da je isto na ponos cijeloj općini Nuštar.

Nakon pozdravnih riječi gostujućih DVD-a uslijedila je podjela spomenica, plamenica, medalja i zahvalnica kako slijedi:

- Spomenicu za 10 godina je dobio Zvonimir Ćorluka,

- Spomenicu za 30 godina je dobio Zdravko Periša,

- Brončanu vatrogasnu medalju je dobio: Krešimir Mikić,

- Brončanu vatrogasnu plamenicu su dobili: Andrija Kruhoberec, Zvonimir Ćorluka, Kristijan Beriša, Krešimir Mikić i Mirko Ružić,

- Srebrnu vatrogasnu medalju su dobili: Jozo Brčić, Dalibor Kramaček, Ivan Dolić i Mirko Ružić,

- Počasni članovi DVD Nuštar su postali: Danijel Toth, Omer Kukuruzović, Antun Ponoš Bato i Hrvoje Drinovac,

- Zahvalnice za doprinos u radu DVD Nuštar su dobili: Draško Rimac, Josip Srednoselec, Ingrid Soldo, MUP PU Vukovarsko-srijemska, Darko Tomašević, Igor Nađ i Krešimir Jelić,

Ekipi ženske mladeži su uručene prigodne vatrogasne statue za osvojeno 2. mjesto na Državnom natjecanju u Puli, osvojeno sveukupno 1. mjesto u kupu HVZ i za osvojeno 1. mjesto na županijskom natjecanju.

Pohvale za postignute rezultate su uručene i ekipi muške mladeži.

Antun Ponoš Bato je u ime dobitnika zahvalio na plaketama počasnog člana DVD-a, a Željko Krznarić i Mirko Švenda Žiga su zahvalili u ime dobitnika zahvalnica.

Po završetku službenog dijela predsjedavajući je pozvao nazočne na prigodnu večeru (koju je odlično pripremio naš pekar Beriša) i neformalno druženje, koje je uz glazbu i dobro raspoloženje potrajalo do kasno u noć.

Prisutne je svojim odličnim nastupom u pratnji Showtime banda počastio i Mirko Švenda Žiga, podigavši atmosferu do usijanja, koju će dugo pamtiti svi koji su imali čast nazočiti.

U nastavku pogledajte fotografije koje je snimio Mojsije

Ažurirano: Srijeda, 14 Ožujak 2018 19:23