IN MEMORIAM - Ivan Čeple - stariji PDF Ispis E-mail
Ponedjeljak, 10 Travanj 2017 21:26

Dana 03. 04. 2017. preminuo je najstariji član DVD Nuštar, Ivan Čeple - stariji.

Sahrana pokojnika je bila 05. travnja 2017. na mjesnom groblju u Nuštru.

Ivan Čeple je rođen 30. 04. 1934. u Starim Jankovcima.

1954. godine uključio se u rad vatrogasne postrojbe DVD-a Stari Jankovci, čiji je član bio do 1970. godine,

kada preseljava u Nuštar i odmah se uključuje u rad DVD Nuštar, čiji je član bio sve do svoje smrti 2017. godine.

Tijekom svoga članstva obnašao je razne funkcije u društvu (tajnik, dopredsjednik, voditelj natjecateljskih ekipa i dr.).

Kao voditelj i trener natjecateljskih ekipa ostvario je zapažene rezultate, kako u tadašnjoj općini Vinkovci,

tako i na republičkim natjecanjima prije Domovinskog rata, od kojih valja izdvojiti nastupe u Belom Manastiru, Trogiru i Krapini.

Nosilac je mnogih vatrogasnih priznanja od kojih nabrajamo samo neke: brončana, srebrna i zlatna

vatrogasna medalja, spomenica za 40 godina, spomenica vatrogasni veteran (2004.), povelja i plaketa

s likom Đure Deželića (2009.) i dr.

Sahrana je bila 05. 04. 2017. godine na mjesnom groblju u Nuštru.

Na ispraćaju pokojnika su bili mnogobrojni vatrogasci DVD Nuštar, Stari Jankovci i drugi.

Neka mu je vječna slava i hvala od svih vatrogasaca DVD-a Nuštar.

Počivao u miru Božjem!

Ažurirano: Srijeda, 14 Ožujak 2018 19:51