DVD Bogdanovci je proslavilo 90 godina rada PDF Ispis E-mail
Srijeda, 27 Rujan 2017 15:20

Dana 23. rujna 2017. godine dobrovoljno vatrogasno društvo Bogdanovci obilježilo je svoju 90-tu obljetnicu osnutka. Proslavi obljetnice su nazočila i dva pripadnika DVD Nuštar.

Dana 23. rujna 2017. godine dobrovoljno vatrogasno društvo Bogdanovci obilježilo je svoju 90-tu obljetnicu osnutka. Proslavu su uveličali: Vatrogasna zajednica Vukovarsko-srijemske županije (Zdenko Jukić i Krešimir Jelić), DVD Svinjarevci, DVD Petrovci, DVD Nuštar, DVD Tompojevci, DVD Stari Jankovci, DVD Slakovci, DVD Tovarnik i DVD Privlaka.

Prema protokolu održana je sveta misa u crkvi sv. Leopolda Bogdana Mandića u Bogdanovcima na kojoj je župnik Dejan Čaplar lijepom propovijedi ukazao na važnost ljudi, važnost Boga i važnost samog vatrogastva, a nakon toga je uslijedilo polaganje vijenaca na spomenik u središtu mjesta. Zainteresirani su obišli spomen dom Domovinskog rata i novo uređen vatrogasni dom.

Nakon protokolarnog dijela uslijedila je podjela zahvalnica i plaketa zaslužnima, a potom nastup KUD Bogdanovci.

Nakon službenog dijela uslijedila je bogata večera uz živu glazbu.

Više možete vidjeti na stranicama općine Bogdanovci:

U nastavku slijede fotografije s proslave.

Povratak na vrh stranice ovdje

Ažurirano: Srijeda, 14 Ožujak 2018 18:59