DVD Nuštar održalo 125. GS PDF Ispis E-mail
Srijeda, 14 Ožujak 2018 18:52

DVD Nuštar je u subotu, 24. veljače 2018. godine s početkom u 18:00 sati

u vatrogasnom domu održalo 125. redovnu izvještajnu godišnju skupštinu.

Skupštini su pored članova DVD Nuštar nazočili i brojni gosti.

U subotu, 24. veljače 2018. održana je 125. redovna izvještajno izborna godišnja skupština Dobrovoljnog vatrogasnog društva Nuštar, koja je počela u 18:00 sati u prostorijama vatrogasnog doma u Nuštru.

Skupštini su uz članove Društva nazočili brojni gosti i mještani Nuštra. Svojom nazočnošću su nas počastili: načelnik općine Nuštar (H. Drinovac), predsjednik OV Nuštar (D. Novak), izaslanik VZ VSŽ (Zdenko Jukić), predstavnik HGSS stanice Vinkovci, predstavnik povjerenstva za vatrogasna natjecanja u VSŽ (Martin Franjić), kontakt policajac (Dragan Jakopiček), predstavnici udruga iz Nuštra (LD Sokol, NK Nosteria, OK Zrinski i UHVDR Nuštar), te predstavnici prijateljskih vatrogasnih društava JVP i DVD Srebrenik (BiH), DVD Tomašanci (OBŽ), DVD Bogdanovci, DVD Borovo, DVD Ivankovo, DVD Komletinci, DVD Privlaka, DVD Ostrovo, DVD Otok, DVD Slakovci, DVD Stari Jankovci, DVD Vukovar, DVD Županja, JVP Vukovar i JVP Vinkovci.

Skupštinu je otvorio predsjednik DVD Nuštar Ivan Čeple, pozdravio sve prisutne, nakon čega su intonirane himene, a potom je minutom šutnje odana počast svim preminulim vatrogascima. Predsjednik I. Čeple je potom predložio radna tijela Skupštine. Prijedlog je jednoglasno prihvaćen, te je predsjedavajući Ivan Čeple nastavio uspješno voditi Skupštinu.

Predložen je i usvojen Poslovnik o radu Skupštine (vidi ovdje), te potom i slijedeći

Dnevni red

1. Izbor radnih tijela skupštine

a) voditeljstvo skupštine Ivan Čeple, Tadija Milić i Marina Ćorluka

b) Zapisničar – Đuro Ponoš

c) dva (2) ovjerovitelja zapisnika - Darko Ban i Marko Mesić

d) verifikacijsko povjerenstvo – Domagoj Ižaković i Dalibor Kramaček

2. Izvješće o radu Društva u 2017. godini- Ivan Čeple (vidi ovdje)

3. Izvješće o financijskom poslovanju u 2017. godini - Marina Ćorluka (vidi ovdje)

4. Izvješće Nadzornog odbora za 2017. godinu - Ivan Ćorluka (vidi ovdje)

5. Informacija o usvojenom Programu rada za 2018. godinu - Tadija Milić (vidi ovdje)

6. Informacija o usvojenom Prijedlogu proračuna za 2018. g. - Marina Ćorluka (vidi ovdje)

7. Rasprava o izvješćima

8. Donošenje odluke o usvajanju izvješća za 2018. godinu

9. Pozdravna riječ gostiju

10. Podjela medalja, spomenica i zahvalnica

11. Pitanja i prijedlozi

Nakon podnijetih izvješća o ostvarenim rezultatima DVD Nuštar u protekloj 2017. godini i isti su jednoglasno usvojeni, kao i plan i program rada u 2018. godini.

Nazočnima su se prigodnim riječima potom obratili predstavnici prijateljskih DVD-a, zapovjednik VZ VSŽ, kao i predstavnici lokalne samouprave.

Nakon pozdravnih riječi gostujućih DVD-a uslijedila je podjela spomenica, plamenica, medalja i zahvalnica kako slijedi:

- Spomenicu za 20 godina su dobili:Marko Mesić i Josip Milić,

- Spomenicu za 30 godina su dobili: Ivan Dolić i Domagoj Ižaković,

- Brončanu vatrogasnu medalju su dobili: Jelena Ban, Domagoj Ružić, Elena Agičić i Kristijan Balaton,

- Brončanu vatrogasnu plamenicu su dobili: Ivana Mihaljević - Farbaš, Elena Agičić i Kristijan Balaton,

- Srebrnu vatrogasnu medalju su dobili: Ninoslav Maras, Josip Milić, Marko Mesić, Domagoj Ižaković i Ivana Mihaljević – Farbaš,

- Srebrnu vatrogasnu plamenicu su dobili: Tadija Milić, Dalibor Kramaček, Ivo Milić, Christian Barišić i Darko Ban,

- Počasni član DVD Nuštar je postao Draško Rimac,

- Zahvalnice za doprinos u radu DVD Nuštar su dobili: Josip Srednoselec i Ivan Wild.

Po završetku službenog dijela predsjedavajući je pozvao nazočne na prigodnu večeru i neformalno druženje, koje je uz glazbu Showtime banda i dobro raspoloženje potrajalo do kasno u noć.

U nastavku pogledajte fotografije koje je snimio Tihomir Smilović

Povtarak na vrh stranice.

Ažurirano: Četvrtak, 05 Travanj 2018 21:43