ODRŽANO 20. JUBILARNO VATROGASNO NATJECANJE "KUP GRADA NOVOG MAROFA" PDF Ispis E-mail
Srijeda, 27 Lipanj 2018 13:49

Već tradicionalno, sredinom lipnja, novomarofski vatrogasci organiziraju vatrogasno natjecanje "KUP grada Novog Marofa", za natjecateljska odjeljenja u kategorijama pomlatka, mladeži i odraslih ekipa.

Tako je bilo i ove subote, 16. lipnja, kada je organiziran jubilarni dvadeseti KUP, na kojem se okupio rekordan broj odjeljenja, natjecatelja, gostiju,...više od 1.200 učesnika.

Ukupno u šest natjecateljskih kategorija, prijavilo se 101 odjeljenje, a po završetku natjecanja i proglašenju rezultata, broj ekipa koje su nastupile i uzele učešće na ovom do sada najvećem natjecanju u Novom Marofu, bio je 95.

Natjecateljska odjeljenja došla su iz osam županija, vježbe je ocjenjivalo 30 vatrogasnih sudaca, a cijelu organizaciju i realizaciju ovog velikog projekta odradilo je 50-ak članova DVD-a Novi Marof i u pripremama dan ranije desetak članova zapovjedništva VZG Novog Marofa.

Organizator je bio DVD Novi Marof i VZG Novog Marofa, budući se u sklopu KUP-a održalo i gradsko vatrogasno natjecanje novomarofske zajednice, a pokrovitelji su bili Grad Novi Marof, novomarofska firma Knaufinsulation, a svojim donacijama i sponzorstvima desetak sponzora također su pripomogli realizaciju natjecanja.

Nagrade svim učesnicima u vidu učesničkih medalja i diploma, te statue Sv.Florijana za tri prvoplasirane ekipe i prijelazne pehare u svim kategorijama kao i prijelazni pehar ukupnom pobjedniku natjecanja, uručili su visoki gosti i uzvanici; gradonačelnik grada Novog Marofa Siniša Jenkač, počasni predsjednik VZŽ Zvonko Biškup, počasni predsjednik VZG Antun Kos, počasni zapovjednik VZG Antun Štorga, počasni tajnik VZG i počasni predsjednik DVD-a Vinko Pošta, dopredsjednik VZG Marijan Gradiščak, zapovjednik VZG Zdenko Lacković, tajnik VZG Dalibor Puškadija i dozapovjednik DVD-a Dubravko Štefec.

Rezultati 20. "KUP-a grada Novog Marofa", bili su sljedeći;

DVD Nuštar nastupio je s ekipama muške i ženske mladeži.

Djevojke su nakon 3 pobjedničke godine, odradile malo slabiji nastup, najslabiji ove sezone, te ukupno zauzele 5. mjesto od 15 ekipa, unatoč najbržoj vježbi, ali uz pogrešku koja se potkrala. Tko radi taj i griješi, a na greškama se treba učiti, tako da iz ovog nastupa izlazimo još jači, bolji i kvalitetniji s pogledima na predstojeće nastupe.

Nakon ženske ekipe, na red je došla muška mladež koja je odradila kvalitetnu vježbu te u ukupnom poretku zauzela visoko 2. mjesto u konkurenciji 24. ekipe iz 8 županija. Ovim rezultatom, muška mladež nastavila je niz uspješnih nastupa ove sezone.

Iskrene čestitke izvrsnim domaćinima, na vrhunski organiziranom natjecanju.

(MR)

U privitku nekoliko fotografija s natjecanja.

Ažurirano: Srijeda, 27 Lipanj 2018 13:57

Četvrtak, 21. Veljača 2019