osnovano 1893. godine

Proslava 125 godina DVD Nuštar PDF Ispis E-mail
Ocjena: / 2
LošeOdlično 
Autor millinus   
Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 10:53

DVD Nuštar je 06. listopada 2018. održalo svečanu sjednicu povodom obilježavanja 125-te obljetnice. Riječ je o jednom od najstarijih vatrogasnih društava u našoj županiji (osnovano je četvrto po redu iza Vukovara, Vinkovaca i Županje), koje je od osnutka davne 1893. godine kontinuirano radilo i napredovalo. Zahvaljujući ponajprije entuzijazmu samih vatrogasaca, te uz pomoć lokalne uprave i donatora, danas se možemo pohvaliti zgradom vatrogasnog doma, koja je jedna od najljepših i najuređenijih u našoj županiji.

 

 

 

 

 

 

DVD Nuštar je 06. listopada 2018. održalo svečanu sjednicu povodom obilježavanja 125-te obljetnice. Riječ je o jednom od najstarijih vatrogasnih društava u našoj županiji (osnovano je četvrto po redu iza Vukovara, Vinkovaca i Županje), koje je od osnutka davne 1893. godine kontinuirano radilo i napredovalo. Zahvaljujući ponajprije entuzijazmu samih vatrogasaca, te uz pomoć lokalne uprave i donatora, danas se možemo pohvaliti zgradom vatrogasnog doma, koja je jedna od najljepših i najuređenijih u našoj županiji.

Svečanu sjednicu je otvorio i pozdravio predsjednik Ivan Čeple, nakon čega su intonirane državna i vatrogasna himna, a potom je odana počast minutom šutnje svim pokojnim vatrogascima, kao i braniteljima poginulim u Domovinskom ratu.

Predsjednik je potom pozdravio nazočne goste: župana VSŽ Božu Galića, zapovjednika VZ VSŽ Zdenka Jukića, zamjenika zapovjednika VZ VSŽ Krešimira Jelića, predstavnika PU VSŽ Matu Žulja, načelnika općine Nuštar Hrvoja Drinovca, kontakt policajca Dragana Jakopičeka, predstavnika ŠRU Vuka Nuštar, odbojkaškog kluba Zrinski Nuštar, te predstavnike vatrogasnih društava: DVD Srebrenik (BiH), DVD Novi Marof (VŽ) DVD Tomašanci (OBŽ), DVD Borovo, DVD Ivankovo, DVD Jarmina, DVD Komletinci, DVD Korođ, DVD Ostrovo, DVD Otok, DVD Petrovci, DVD Privlaka, DVD Slakovci, DVD Stari Jankovci, DVD Svinjarevci, DVD Vukovar, DVD Županja, JVP Vukovar i JVP Vinkovci.

Nakon pozdrava gostiju predsjednik je potom pročitao Izvješće o radu DVD-a Nuštar kroz 125 godina postojanja i djelovanja. Izvješće vidi ovdje.

Potom su se skupu obratili gosti prigodnim riječima između ostalih župan VSŽ Božo Galić, načelnik općine Nuštar H. Drinovac, zapovjednik VZ VSŽ Z. Jukić, predsjednik VZ VŽ i DVD Novi Marof, ujedno i potpredsjednik HVZ Nedeljko Vukalović, te ostala prijateljska društva.

Nakon obraćanja gostiju uslijedila je dodjela vatrogasnih spomenica i priznanja i to spomenice za 60-godišnji rad Luki Perici, za 50-godišnji rad Zvonku Kramačeku i Petru Knezu.

Spomenice vatrogasni veterani su dobili Zdravko Periša i Jozo Brčić, koje je dodijelio zapovjednik VZ VSŽ.

Nakon protokolarnog dijela slijedilo je druženje uz večeru i glazbu grupe Showtime, koje je potrajalo do kasno u noć.

U nastavku slijede fotografije svečane sjednice, a više fotografija možete vidjeti na facebook stranici DVD Nuštar.

 

Povratak na vrh

 

Ažurirano: Ponedjeljak, 22 Listopad 2018 11:07
 
Utorak, 16. Srpanj 2019

Design by: LernVid.com